Odwiedzin na stronie:392783
Obrazek

Dziś jest: 26 Czerwiec 2017, Poniedziałek

Lista nazwisk osób poszkodowanych przez III Rzeszę

 I .OFIARY WOJSKOWE

  1. plutonowy Antoni Granat  -  żołnierz września 1939 r., jeniec wojenny sowiecki a po wymianie niemiecki, partyzant Armii Krajowej
  2. kapitan Stefan  Granat - żołnierz września 1939 r.,  jeniec wojenny niemiecki
  3. Kazimierz Granat -  żołnierz września 1939 r., internowany na Węgrzech, partyzant Armii Krajowej
  4. Józef Krawczyk - żołnierz września 1939 r.
  5. Stanisław Pięta - żołnierz września 1939 r., jeniec wojenny, zmarł w obozie jenieckim niemieckim
  6. Stanisław Podeszwa - żołnierz września 1939 r., ranny żołnierz w kampanii wrześniowej
  7. Piotr Podeszwa - żołnierz września 1939 r., obrońca Modlina
  8. Stefan Rużalski - żołnierz września 1939 r., jeniec wojenny niemiecki
  9. Jan  Rużalski - żołnierz września 1939 r., jeniec wojenny niemiecki
  10. Władysław Stan - żołnierz września 1939 r., jeniec wojenny sowiecki a po wymianie niemiecki
  11. Jan Stępień - żołnierz września 1939 r.
  12. kapral Gabriel  Wilczak - żołnierz września 1939 r., jeniec wojenny sowiecki a po wymianie niemiecki
  13. kapral Henryk Oficjalski - żołnierz września 1939 r., partyzant Armii Krajowej
  14. Mieczysław Bucior - żołnierz września 1939 r., jeniec wojenny niemiecki

 

II . ROBOTNICY PRZYMUSOWI

  1. Józef Bucior
  2. Jan Bucior
  3. Stanisław Bucior
  4. Tadeusz Bucior- nie wrócił do kraju, zmarł w Niemczech
  5. Piotr Bucior - zginął - utopił się w Niemczech
  6. Stanisław Bartkiewicz
  7. Gustaw Bartkiewicz
  8. Józef Barański
  9. Kazimierz Ćwik
  10. Jan Czuba - został powieszony w Niemczech przyłapany na romansie z Niemką
  11. Jan Góra
  12. Jan Jędrzejewski
  13. Bronisław Kaca - zastrzelony w czasie ucieczki z transportu
  14. Stefan Kaca
  15. Antoni Kolasa
  16. Ignacy Łabuz - po próbie ucieczki, maltretowanyprzez Gestapo, zmarł w obozie
  17. Jan Łabuz
  18. Stanisław Łukasik
  19. Józef Nalewaj
  20. Jan Podeszwa
  21. Stanisław Podeszwa
  22. Józef Podeszwa
  23. Przysucha
  24. Adam Religa
  25. Ignacy Siwiński
  26. Henryk Skalniak
  27. Franciszek Szczygieł
  28. Albin Stan
  29. Stanisław Stan - w 1941-1942r. przymusowo pracował w obozie pracy Baudienst w kamieniołomach
  30. Sylwester Stan
  31. Tadeusz Seweryn
  32. Zacheusz Walczyk
  33. Stanisław Wilczak
  34. Franciszek Woźniak
  35. Władysław Woźniak
  36. Edward Zych
  37.  
  38.  
  39.  
  40.  
  41.  
  42.  

IV . OFIARY  ŚMIERTELNE OKUPACJI

  1. Tadeusz Dulny - alumn ( nie miał jeszcze święceń kapłańskich ) 7 sierpnia 1942 r. zginął śmiercią głodową w obozie koncentracyjnym w Dachau w Niemczech
  2. Jan Kolasa - rozstrzelany przez Niemców w Szydłowcu 3 sierpnia 1944 r.
  3. Piotr Nalewaj - rozstrzelany przez Niemców w Szydłowcu 3 sierpnia 1944 r.
  4. NN- nazwisko nieznane - parobek u Jana Kowalskiego zastrzelony przez Ukraińców pod koniec lipca 1944 r.
  5. NN -nazwisko nieznane - parobek u Jana Kowalskiego zastrzelony przez Ukraińców pod koniec lipca 1944 r.
  6. Stanisław Pięta - zmarł w obozie jenieckim niemieckim
  7. Piotr Bucior - zginął - utopił się w Niemczech 1944/1945
  8. Jan Czuba - powieszony w Niemczech 1944/1945
  9. Bronisław Kaca - zastrzelony przez Niemców w czasie ucieczki z transportu X/ XI 1944r.
  10. Ignacy Łabuz - po maltretowaniu przez Niemców zmarł w obozie 1944/1945
  11. Antoni Przysucha - zastrzelony przez Niemców w lutym 1944 r. w czasie ucieczki w okolicach Opatowa,ciało zostało przywiezione do rodzinnego domu wozem konnym w lotrach 
  12. Józef Pater - zastrzelony przez Niemców w lutym 1944 r. w czasie ucieczki w okolicach Opatowa ( zginął razem z Antonim Przysuchą
  13. Jan Kaca - zastrzelonyprzez Niemców w lutym 1944 r. w czasie ucieczki w okolicach Opatowa(zginął razem z Antonim Przysuchą i Józefem Patrem)

V . ARESZTOWANI I UWIĘZIENI

  1. Dominik Granat – aresztowany przez Gestapo w Ostrowcu Św.
  2. Balbina Granat – żona w/w Dominika -aresztowana przez Gestapo w Ostrowcu Św.
  3. Henryka Granat –córka w/w Dominika- aresztowana przez Gestapo w Ostrowcu Św.

VI . WIĘŹNIOWIE   NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH

  1. Tadeusz Dulny  - alumn –obóz koncentracyjny niemiecki w Dachau, zginął śmiercią głodową


 

VII . OFIARY HOLOCAUSTU

  1. Hersiek
  2. Hersiek Ruhla
  3. Hersiek Lipka
  4. Hersiek Celcia
  5. Blima Dawidowa
  6. Pelerman Mosiek
  7. Pelerman –żona Mośka
  8. Senderek Mortek
  9. Senderkowa – żona Senderka
  10. Senderek Mendel
  11. Senderek Szima

Poszkodowanych przez III Rzeszę  pośród mieszkańców Krzczonowic było 71 osób w tym:

  • 13 ofiar śmiertelnych wśród Polaków
  • 11 ofiar śmiertelnych wśród Żydów,  prawdopodobnie  zginęli w niemieckim obozie zagłady w Treblince